Neler Sunarız?

Danışanlarımızın hayatlarını kısıtlamadan, sürdürülebilir yasaksız beslenme modeli ile Ataşehir Diyetisyen kliniğimizde de, online diyet danışmanlığımızda da mucizeler yaratıyoruz.

Kişiye Özel Beslenme Programı

Kişiye özel hazırlanan beslenme programları, detaylı bir çalışma sonucu ortaya çıkmış ve tamamen bireyin yaşam şekli ve değerlerine göre hazırlanmış bir diyet programıdır. Ataşehir Diyetisyen ofisimizde yüz yüze danışmanlık programımız ile veya konumunuz fark etmeksizin online diyetisyen danışmanlığı hizmetimiz ile size özel danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Kurumsal Beslenme Danışmanlığı Eğitimi

Kurumsal beslenme danışmanlığı; beslenme alanındaki sağlık profesyonelleri tarafından uygulanan, çalışların ve yöneticilerin iş hayatlarındaki performansını ve yaşam kalitelerini artırmak için alınan hizmettir. Çalışanlarınıza özel eğitim ve seminerler düzenleyebilir, ölçüm ve analizler yaparak danışmanlık sağlayabiliriz.

Online Danışmanlık Hizmeti

Online Diyet: “İnternet üzerinden Diyetisyen hizmeti almaktır.”
Yüz yüze diyetisyen görüşmesinden farkı; görüşmelerin telefonda sesli veya görüntülü, mail ortamında veya mesajlaşma uygulamaları üzerinden gerçekleşmesidir. Bu hizmetimizden yararlanarak uzakları yakın yapabiliriz.

Sağlıklı Beslenme ve Kilo Verme

Kas kütlesinden kaybetmeden, besinlerin ve fiziksel aktivitelerin düzenlenerek danışanın sağlıklı kilosuna inmesine yardımcı olmak üzere sunulan hizmettir. Burada esas aldığımız noktalar sürecinizin sürdürülebilir olması. Bunu da yasaksız, uygulanabilirliği kolay listeler ile dengeli beslenmeyi sizlere alıştırıp öğreterek sağlamaktayız.

Sağlık Beslenme ve Kilo Alma

Travma sonrası, hastalık veya diğer sebeplerden kaynaklanan kilo kaybını sağlıklı bir şekilde engellemek için sunulan hizmettir. Kilo almakta ve yemek yemekte zorlanan bireylerin yaşamını zorlaştırmadan, sağlıklı ve yeterli beslenmeye adım adım yaklaştırdığımız bir süreçtir.

İştah Yönetimi ve Kilo Kontrolü

Kilo vermede en önemli unsur iştah kontrolüdür. Bu psikolojik şartlanma gerektirdiği kadar fiziksel olarak da desteklenmelidir. Sindirimi uzun süren ve kan şekerini artırmayan gıdalar bu süreçte tercih edilmelidir. Kişinin metabolik hızına ve yaşam tarzına bağlı olarak bu bağlamda sunulan hizmettir.

Sporcu Beslenmesi

Sporcunun fiziksel aktivite yoğunluğu göz önünde bulundurularak düzenlenen özel diyetisyenlik hizmetidir. Sporcular için performanslarını arttırmaya yönelik kas kütlesini, hızlarını, dayanıklılıklarını ve kilolarını düzenlemeye yönelik sunulan özel diyet hizmetidir.

Çocuk Beslenmesi

Bulunduğu yaş ve detaylı vücut analizi sonucunda genç bireyin eksiksiz bir gelişim adına tüketmesi gereken tüm gıdaları içeren özel beslenme sistemidir.

Sürecimiz
nasıl ilerliyor?

Tercihiniz üzerine seanslarımızı ofisimizde yüz yüze veya online olarak gerçekleştirebiliyoruz. Yüz yüze veya online beslenme seanslarımızda çalışma sistemimiz aynı şekilde ilerliyor.

Ofisimizde yapacağımız seanslarda Tanita MC780 cihazını kullanıyor; yağ – kas oranı, karaciğer yağlanma miktarı, protein değerleri, metabolizma yaşı ve metabolizma hızı gibi birçok değeri kontrol ediyor ve analizinizi gerçekleştiriyoruz. Online görüşme talep etmeniz durumunda evinizde dijital bir tartı ve mezura olmasını rica ediyor ve aynı tartıda düzenli ölçüm sonuçlarınızı bizimle paylaşmanızı rica ediyoruz.

Beslenme danışmanlığımız 4 seanslık paketten oluşmakta. Görüşmelerimizi sizin ihtiyaç aralığınıza göre planlıyoruz. Genellikle haftada bir defa seans yapıyoruz. Birlikte çalıştığımız bu süre boyunca WhatsApp üzerinden her zaman iletişimde kalıyoruz.

İlk seansımız sizi daha iyi tanıyabilmemiz ve size özel beslenme programı oluşturabilmemiz adına en az 1 saat sürmektedir. İlk seansımıza gelmeden önce tüm alışkanlıklarınız hakkında bir form doldurmanızı rica ediyoruz. Böylece görüşmemizden önce sizler hakkında bilgi sahibi olabiliyoruz. İlk seansımızda sosyal yaşamınız, iş hayatınız, spor geçmişiniz ve beslenme alışkanlıklarınız hakkında ayrıntılı bir şekilde sohbet ediyoruz. Böylelikle size özel oluşturduğumuz beslenme programına uyum sağlamanız kolaylaşıyor ve en hızlı şekilde başarılı sonuçlar alıyoruz.

Beslenme programınızı oluşturduğumuz seans sonrasında danışmanlık hizmetimiz devam ediyor. Bir sonraki görüşmemize kadar bize WhatsApp üzerinden ulaşabilir; aklınıza takılan soruları sorabilir, yediğiniz yemeklerin fotoğraflarını bize gönderebilirsiniz. Sorduğunuz sorular ve beslenme günlüğünüze ilişkin olarak günlük hayatta yaptığınız tercihleri değerlendiriyor ve size sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazandırmak adına eğitici geri bildirimler sağlıyoruz. Çünkü bizim çalışma düzenimiz için iletişim ve yüksek motivasyon çok değerli.

Bu süreçte hem beslenme danışmanlığı sağlıyor hem de beslenme eğitimleriyle sağlık beslenmeyi sürdürülebilir kılıyoruz. Böylelikle hedef kilonuza ulaştıktan sonra kilonuzu rahatlıkla koruyabiliyorsunuz. Diyetisyen olarak görev tanımımızın sadece liste hazırlamaktan ibaret olduğuna inanmıyoruz. Bu süreci sağlıklı beslenmeyi öğrenme olarak tanımlayabilirsiniz.

Yoğun İş Hayatında
Diyet

  • İlk görüşmemizde sizlerin iş ve özel hayatınızı 1 saat boyunca dinliyor ve size özel çözümler getirerek diyetinizi hazırlıyoruz.
  • İş yeri menünüz bulunuyorsa ay başında sizden temin ediyor ve tüm bir ay boyunca iş ve ev yaşamınızdaki yemek düzeninizi oluşturuyoruz. Böylece her gün acaba bugün nasıl dengelesem diye düşünmenize gerek kalmıyor. Haftanın 7 günü farklı yemekler tüketebiliyorsunuz.
  • Gerekli gördüğümüz taktirde ise yemekleri özel mutfağımızda diyetinize uygun hazırlıyor ve size ulaştırıyoruz.

Randevu oluşturmaya ne dersiniz?

Yolculuğunuza Bugün Başlayın

Başarı
Hikayelerimiz

Danışanlarımızın bu süreçteki hikayelerini dinleyelim.

Anıl  | 3 Ay -15 kg

Ege | 2.5 Ay -20kg

Cemre | 1 Ay -5 Kg